Slovenčina Čeština
Váš nákupný košík je prázdny.
Vitajte, môžte sa prihlásiť.


LA BOUCHE - CD GREATEST HITS

 GREATEST HITS - supermusic.sk
 GREATEST HITS - supermusic.sk
Kód: 36604505


9,99

Skladom: 2 ks
Odosielame zajtra.


Dátum vydania: 2.3.2007
Žáner: POP
EAN: 0886970428521 (info)
Label: FARIAN REC.
Obsahuje nosičov: 1
Nosič: CD

Popis - GREATEST HITS:
24.11.2006 uplynulo 5 rokov, čo medzi nami nie je speváčka Melanie Thornton. Tento deň si pripomínam pamiatku speváčky, ktorej spevácky talent vyhasol pri leteckom nešťastí.
Vydané CD-Best of best gold La bouche zachytáva hudobnú kariéru najväčších hitov tejto skupiny a speváčky Melanie Thornton ( 13.5.1967-214.11.2001 ).

Nadherný, jedinečný, nezapomenutelný hlas Melanie Thornton a rapera Lane Mc Cray to je duo známe pod názvom skupiny LaBouche, ktorá tvorí klasickú tanečnú skupinu 90tych rokov. Ich producentom bol Frank Farian, krorý slávil mega úspechy so skupinami a interpretmi ako Sonny a Cher, Ike a Tina, Boney M , Milli Vanilli a No Mercy.
Frank Farian sa rozhodol vydať tento album a označiť ho ako Best of best Gold.
Z jeho produkcie vyšiel tento album ako pop-dancový v štyle 90 rokov.
Ako jedna z mala tanečných skupín prežili skladby od Labouche tanečné 90 roky a ich skladby sa hrajú a sú známe aj po 10 rokoch, kde ostatné danceové skupiny úplne zapadli do zabudnutia.

Skupina vznikla v roku 1994,kedy na tanečnej scéne vládol tanečný štýl dancefloor.
Labouche znamenajú ústa po francúzsky.
Majú pesničky v štýle pop, twist a R-B, ale najznámejšie sú veľmi melodické, rytmické a dobre prepracované skladby v štýle dance, ktoré oslovia určite viaceré vekové kategórie. Získali si nielen Európu, ale aj USA, Kanadu , Blízky a Ďaleký východ i Austráliu.

Najznámejšie sú svetové megahity ako Sweet Dreams, Be my lover, Falling in love, a keď bola tanečná scéna na ústupe tak medzinárodne hity You wont forget me a S.O.S a svetový singel In your life.

Čas ukázal, že tieto skladby majú aj naďalej stále miesto v playlistoch takmer vo všetkých rádiách aj na Slovensku.

V roku 1994 vydala skupina debutový singel Sweet dreams, ktorý sa dostal do TOP 10 Európskej hitparády a skončil na 8.mieste.A o dva roky neskôr bodoval v top 10 USA a ostatných hitparádach sveta.
Úspech singlu: #3 v Israel, #1 v Italy a Spain, #8 v Germany, #8 v Australia, #8 v France, #5 v Switzerland, top 30 v UK, # 13 v the USA Billboard Hot 100 (kde ostal 33 týždňov). #7 USA,#8 Austrália,,

V roku 1995 prišiel megasingel Be my lover, ktorý si dobil svojim tanečným refrénom celý svet. Známy je videoklip, kde Melanie sedí v aute a spieva refrén La da da di da da da dada. Pre veľký úspech skupina natočila špeciálny videoklip pre fanúšikov z USA.
Úspech hitu : 1.miesto. Európa
: #8 in Israel, #6 in the USA Billboard Hot 100 ( zlato), #1 v Germany and Spain, top 10 in Holland, Austria and Belgium, #3 in Australia, #2 v Canada, #2 v Italy, #3 v France, #5 Switzeland, and #25 v UK,5 USA, #2 Austrália.
Po dvoch zlatých hitoch v Nemecku nasledovala masívna hranosť v rádiach v Európe, Canade, USA a v Austrálií. Skupina LAbouche sa stala senzáciou 90 rokov, tak isto ako ich album Sweet dreams.

V roku 1996 skupina Labouche vyhrali echo awards 1996-najlepšíi singel za rok 1995-Be my lover a v kategórii ako najlepšia tannečná skupina roka. Potom nasledovali ocenenia ako International Awards 3x Platinum 10x Zlato, Germany Awards 1x Platinum 2xzlato.
Skupina Labouche porazila veĺkú konkurenciu na tanečnej scéne 90 rokov. Síce pôvodom boli Američania ale pôsobili na Európskej scéne. Ako jedna z mála tanečných skupín oslovili poslucháčov aj v pop-rockovej Amerike.

Ďalším tanečným hitom sa stala skladba v R-B štýle Falling in love, ktorá sa umiestnila na 13.mieste v Európe, v TOP 10 USA, TOP 39 Austrália,12 miesto USA.
Bola štýlovo odlišná, kde prvé dva hity sú klasicky tanečný dance, ktorý vládol v Európe v tom čase.
K tejto skladbe bol tiež natočený videoklip, ktorý oslovil poslucháčov. Dostal sa do TOP 40 taktiež na Slovensku.

Ďalej na tomto albume nájdete ďalšie tanečné melodické skladby, ale každá je iná a určite nebudete počuť dookola ten istý rytmus ako to býva u väčšiny interpretov.
Je tu klasická eurodancová hitparádová skladba z roku 1995 I love to love. Zároveň sa hral singel Forget Me Nots, hraný hlavne v kluboch .
Skladba Forget me nots, na tomto albume je veľmi vydarená skladba pôvodom zo 70 rokov, ktorá sa vôbec nedá zrovnávať s nemelodickou pôvodnou verziou Patrice Rushen.
V roku 1996 kladba I love to love, ktorá pokračovala v eurodancovom štýle umiestnila na 21.mieste v Európe a na 6.mieste v Austrálií. Na 18 mieste vo Fínsku a 19.mieste v Rakúsku. V tom čase štartoval hit Sweet dreams a Be my lover v USA.V tejto krajine mala mimoriadny úspech.
Videoklip k tejto skladbe bol veľmi dobre spracovaný a orientovaný do budúcnosti
Tak ako napríklad skladby George Michael (Fastlove), Will Smith (Men In Black) and Pauline Pantsdown (I Don't Like It).

Nasledoval singel Bolingo- bola prvá skladba, ktorá sa nenachádzala na albume Sweet dreams. Skladba sa umiestnila na 26.mieste v Nemecku, 15.mieste vo Svajčiarsku a 15.miesto vo Fínsku.,23 miesto Švédsko.
Skladbu som videl hrať v jednej hudobnej relácií v televízií Markíza.
Singel bol v štýle latino. Bol to prvý pokus preraziť takýmto hudobným štýlom, až potom nasledovali skladby v takomto tanečnom štýle, ktorými bodoval Ricky Martin Maria.

Keď tanečná eurodance scéna 90 rokov bola na ústupe a hudobný štýl Dance sa transformoval na Trance,skupina La bouche v roku 1997 vydala singel You wont forget me. Ktorý behom niekoľkých týždňov bol nominovaný na Echo Award ako najlepšia dance skladba za rok 1997.
Nádherná tanečná, melodická skladba, ktorá bodovala v Európe a mala nadviazať na megahit Be my lover. Skladba sa umiestnila na 18.mieste vo Fínsku, 24.miesto Švédsko, 29.mieste v Nemecku,28.mieste vo Fracúzsku, a na 21.mieste v USA v roku 1998.
Táto skladba je v novom trance štýle bežala aj celý nasledujúci rok. Je považovaná jedna z najvydarenejších a najlepších tanečných skladieb, ktorá sa hrala a bolo vydaná v tom čase. V Európe bežal singel v trance štýle a v Amerike v house štýle.
Taktiež video bolo nahrané v dvoch rôznych štýloch. V obidvoch však prevládali pekné kostými a tanečníci. Modným hitom bola speváčka Melanie Thornton, ktorá mala image kučeravých dlhých tmavých vlasov s melírom, ktorý ovládal tanečnú scénu a objavoval sa aj potom v ostatných videoklipoch .
You wont forget me sa ako singel vyšplhal medzi Top 18 medzinárodne hraných skladieb. Mal nadviazať na úspech hitu Be my lover .Napriek tomu, že mal veľký úspech ,tak sa tak nestalo, pretože vtedy krachujúca firma BMG nepodporila tento singel a aj MTV dalo prednosť iným. Bol na scéne vtedy hraných hitov spolu Aqua-Barbie girls (dnes gíčový singel ),Dario G-Sunchine.
Je to jedna z mála originálnych tanečných skladieb, ktoré sa zachovali z 90 rokov a hrá sa prakticky do dnes.

Druhým singlom sa však skupina Labouche rozhodla vydať odlišnú nádhernú pomalú romantickú pop baladu A moment of love, ktorá sa hrala v marci 1998 v Nemecku. Dostala sa na 18.miesto vo Fínsku a umiestnila sa na mieste číslo 100 v Nemecku.
Napriek tomu v tom čase úspech nemala. S uplynutím času sa balada A moment of love a nádherný hlas Melanie dá prirovnať k dnešným trom romantickým skladbám od Sarah Conor From Sarah with love, Skin on Skin a Just one dance).
( Táto skladba od Melanie Thornton uzatvára najlepšie vydaný singel v jej speváckej kariére ak nepočítame dva vydarené sólové single v roku 2000 a 2001 pomalých romatických balád Love how you love me-15.miesto Nemecko, top 50 česká republika a Heartbeat- rádiový hit).

Skupina sa po dvoch rokoch rozhodla nakoniec pre ďalší nový tanečný singel Zvolili tretiu skladbu S.O.S, vydanú v roku 1999.Tanečná skladba prišiela na scénu, kedy vládol v hudobnom svete všade pop-rock.
V rádiách a v televízií tanečné skladby neboli vítané a preferované.
Je to prenádherná klasická veľmi melodická, tanečná skladba. Nádherný nazameniteľný hlas Melanie Thornton a doplnení rap Laneho typický pre skupiny 90 rokov dostal tento singel na 9.miesto ako Best of tanečný singel za rok 1999.Na prvom mieste skončila veľká konkurecia Cher- Believe a na 10.mieste veľký rádiovy hit od Jenifer Lopez- Waintig for tonight .Tento singel bodoval na scéne keď v sa v hitparáda objavila nová tanečná skupina Vengaboys s hitom Boom Booom boom a Ace of base- Travel romantic.
Singel S.O.S sa dostal na 12 miesto v Rusku , 13.miesto v tanečnej hitparáde v Českej republike a na 74.miesto v Nemecku.
Tento singel by som hodnotil ako jednu s troch najúspešnejších skladieb s týmto názvom S.O.S v hudobnom priemysle (jedna skladba známa od skupiny ABBA, ďalšia od skupiny Labouche a tretia od speváčky Rihanny.)
Nádherná tanečná skladba v štýle 90 rokov, ktorú by tak nádherne nezaspievala ani Celine Dion.

V roku 1997 -1998 bol vydaný Album A moment of love/ S.O.S. Okrem skladby You wount forget me, sa v eurodancovej encyklopédii spomína tanečná skladba S.O.S, Unexpected lover a Whenever you want, ktoré sú označované hudobným priemyslom ako jedny najlepších tanečných skladieb v novom trance štýle, ktoré sa v tej dobe vydarili vôbec. Tieto skladby od Labouche sa preto nachádzajú na tomto albume.

Skupina Labouche napriek odklonu časti fanúšikov a menšiemu úspechu mala stále vo východnej Európe veľa fanúšikov.
Melanie sa však rozhodla v roku 2000 pre sólovú dráhu a uspela s vianočným singlom Wonderfull dreams ,ktorý sa pravidelne vracia od roku 2001 do TOP 30 hitparád v Nemecku, Rakúsku počas Vianoc.
Melanina náhla smrť šokovala hudobnú scénu a taktiež firmu SonyMusic s ktorou mala Melanie kontrakt, pretože vkladala do nadanej mladej speváčky veľkú podporu. Mala do budúcnosti s ňou veľké hudobné plány ako s nej urobiť novú megastár ku konkurencií Anastacia a Shakira.

V roku 2002 a v 2003 bol vydaný album Best of Labouche feat. Melanie Thornton, ktorý sa dostal na 25.miesto predajnosti na Slovensku, čo mňa osobne dosť prekvapilo. Nový singel od skupiny Labouche vydaný na pamiatku speváčky Melanie Thornton opäť zaujal tanečnú scénu a uspel v TOP 30 World dance charts, 1.miesto na Floride,6.miesto v tanečnej hitparáde v USA a 9.miesto Singel In Your Life ( v štýle prvkov flamengo) USA Billboard dance chart. TOP 55 USA single charts a TOP100 Europa charts.
Melanie Thornton naspievala tento hit v roku 1998,kedy sa skupina vrátila na žačiatok svojej karérii a rytmicko melodicky refren podobný Ole O le O leo lá typický pre skladbu Sweet dreams. Tento single bol vydaný až po spevačkinej smrti. Zaručil však návrat úspechu skupiny LABOUCHE a svet si pripomenul stratu pop tanečného idolu, ktorá sa mala stať ako sólová megastar popri speváčkách Celine Dion, Anastacia, Mariah Carry, Witnhey Houston a štýlovom konkurencia pre Sarah Conor.


Na albume Best of Best GOLD (okrem skupiny Labouche boli vydané albumy Milli Vanill, No Mercy, Boney M a Eruption od producenta Fariana v roku 2006) nájdete skladbu Take me 2 heaven 2 night, ktorá pôvodne vznikla v roku 1994 a v roku 1998 sa začal, res. objavil sa tento štýl hudby. Štýlom ju prirovnám ak si pamätáte skladbu Horney Horney Horney. Je to jeden z ďalších singlov, ktoré sa skupine vydaril
Where do you go, ktoru určite poznáte ako megahit od No Mercy, ale v originale ju spievajú La bouche a tejto skupine zaručili tak trvalé miesto v hudobnej scene.
Melanie predviedla svoj hudobný talent aj v skladbách Say Youll be mine a Do you still need me, ktoré boli vydané ako single v USA a uzatvárajú skladby na tomto albume. A pop rapovú skladbu Shoo bee do bee.

Melanie Thornton sa narodila 13. Mai 1967 in Charleston, South Carolina, USA; † 24. November 2001.Do Európy prišla s 15 dolármi a pôsobila ako štúdiová speváčka,kde ju oslovil Amir Saraf und Ulli Brenner a v roku 1993 nahrali v štúdiu singel Sweet dreams,ktorý oslovil Franka Farian.Tej jej ponúkol angažmá v pripravovanej skupine,ktorá dostal meno Labouche.
S odstupom času si myslím, že skupina Labouche sa vyrovnala kvalitou skladieb ak nie viac hranými medi rokmi 2000-2006 skupinám ako sú tanečná Kate Ryan alebo popový Atomic Kitten, Sugababes , Sarah Conor atď a Melanie svojím jedinečným hlasom zaujala veľké množstvo svojich fanúšikov .


01. Sweet dreams
02. By my lover
03. In your life
04. Take me 2 heaven 2 night
05. Fallin' in love
06. Say you'll be mine
07. Blingo (Love is in the air)
08. Unexpected lovers
09. A moment of love
10. Shoo bee do bee (I like that way)
11. Where do you go
12. Do you still need me
13. Forget me nots
14. Sos
15. Whenever you want
16. You won't forget me

Nové akcie - HUDBA:

27.2. - DARČEKY

CD Thalia CD Thalia Valiente
CD Thalia Valiente
CD Various CD Various I love latin 1
CD Various I love latin 1
CD Various CD Various Gusto latino summer 2011
CD Various Gusto latino s..
CD Various CD Various Calle ocho
CD Various Calle ocho
CD Jakubec martin CD Jakubec martin Na plny plyn 6
CD Jakubec martin Na plny..

La Bouche - novinky


18.9.
La Bouche To Guest On The Jimmy Star Show With Ron Russell

1.12.
La Bouche 2014-2015

8.1.
Ex Scooter DJ Jay Frog zamíchá ČeskemSobota, 5. leden 2008 14:36 Akce, Hudba Radka Pilná Komentáře (0)

4.7.
Music Box Hity 6 skladom

15.9.
Labouche- Melanie Thornton ( 1967- 2001)


Iní práve kupujú:

RYTMUS - CD BENGORO
€ 10.34
7 dní
RYTMUS
2008. Nanovo vydaný album od Rytmusa. Oproti pôvodnému obsahuje jedn track navyše - Bengoro ,Skit ,Mama,Hráč ,Skit,Neni únik ,Rázny Básnik ,Kures Funk ,Ivan T. z Prešova ,Prečo ,Spät Ku Dňom ,Pravdivý príbeh ,Potre..
LADY GAGA/COOPER B. - CD A STAR IS BORN
€ 19.42
skladom
LADY GAGA/COOPER B.
2018.  
MARTAUSOVA S. - CD LEN TAK SA STISIM
€ 14.38
skladom
MARTAUSOVA S.
2019. „Album "Len tak sa stíšim" obsahuje prevažne akustické piesne, ktoré sú zhudobnením môjho prežívania, môjho života, vzťahov, ale aj rozhovorov s Bohom“ zhodnotila speváčka. „V každej jednej piesni je kúsok mňa..
VARIOUS - 4xCD ULTIMATE... 90S
€ 9.99
3 dni
VÝBEROVKA
2015. - Disc 1:,Backstreet Boys - Everybody (Backstreet's Back) 3.44,Britney Spears - ...Baby One More Time 3.30,Ricky Martin - Shake Your Bon-bon 3.12,Dr. Alban - It's My Life 4.00,Real McCoy - Another Night 3.57,..
IL VOLO - CD MUSICA
€ 18.42
skladom
IL VOLO
2019.  
TUBLATANKA - CD GOLD
€ 7.95
skladom
TUBLATANKA
2006. - Nekonečná pieseň ,O nás ,Spálená láska ,Vo veľkej škole dní ,Šlabikár ,Láska, drž ma nad hladinou ,Žeravé znamenie osudu ,Matka ,Skúsime to cez vesmír ,Môj starý dobrý kabát ,Ja sa vrátim ..
LUCIE - CD EVOLUCIE
€ 15.58
skladom
LUCIE
2018. Po dlouhých 16 letech vychází album plné nových písní. David Koller, Robert Kodym, P.B.CH. a Michal Dvořák sú spolu v klipe znovu ako kapela po neuveriteľných šestnástich rokoch. Pár dní po vydaní albumu EvoLu..
Martausova Simona - CD SMEJ SA DUSA MOJA
€ 14.7
skladom
Martausova Simona
2016. Sima Martausová vydáva svoj nový album, na ktorom opäť ponúkne autorskú tvorbu so svojskou výpoveďou o dnešnom svete. Nadviaže ním na predošlé dva albumy, ktorými očarila celé Slovensko a stali sa multiplatino..
DUSIK G. - 2CD MODRA RUZA / MELODIE GEJZU
€ 10.16
skladom
DUSIK G.
2010. Najslávnejšie skladby zakladatela slovenskej populárnej hudby v interpretácii takých hviezd ako: Peter Dvorský, Gabriela Benacková, Karol Duchon, Dušan Grún, Zora Kolínska, Jozef Kuchár, Marcela Laiferová a da..
O.S.T. - CD BOHEMIAN RHAPSODY
€ 19.72
skladom
O.S.T.
2018.  
NAGY PETER - CD PETER, VASO A BEA..
€ 11.32
3 dni
NAGY PETER
1987. Na jednom CD vychádzajú prvá dva „detské albumy“ Petra Nagya. Kým na prvom sa podieľajú sa okrem neho v pozícii interpretov objavujú jeho kolegovia Beáta Dubasová a Vašo Patejdl, na albume Hrajme sa na Petra s..
IMAGINE DRAGONS - CD EVOLVE/DELUXE +3 bonusy
€ 12.7
7 dní
IMAGINE DRAGONS
2017. - I Don't Know Why, 2. Whatever It Takes, 3. Believer, 4. Walking the Wire, 5. Rise Up, 6. I'll Make It Up to You, 7. Yesterday, 8. Mouth of the River, 9. Thunder, 10. Start Over, 11. Dancing in the..
JENKINS KATHERINE - CD GUILDING LIGHT
€ 12.7
Na objednávku
JENKINS KATHERINE
2018. Nejnovější album Katherine Jenkins Guiding Light reprezentuje kulminaci hluboce emocionální cesty, na kterou se vydala, když zemřel její otec a ona sama se stala matkou. Deska naplněná skladbami, ve kterých se..
KALI - CD DOVI DOPO
€ 19.26
skladom
KALI
Kaliho tvorba stále patrí medzi najpočúvanejšie v našich zemepisných šírkach. Album s názvom DOVI DOPO výjde s obsahom 17 plnohodnotných skladieb, medzi ktorými nájdete hity ako Som rád, Taká tá, Nejsom ten pravý a ..
BONEY M. - 3xCD COLLECTION
€ 19.28
7 dní
BONEY M.
2008. - Bahama Mama,Bye Bye Bluebird,Ribbons Of Blue,A Woman Can Change A Man,Rasputin,Love For Sale,Let It All Be Music,Rivers Of Babylon,Sunny,Ma Baker,New York City,Brown Girl In The Ring,Take The Heat Off Me,No..